Skip links
Інші новини

Як встановити POS-термінал у магазині – інструкція

Сьогодні POS-термінал – важлива складнова бізнесу. Тільки через термінали «Приватбанку» власники банківських карток оплачують 4,3 млн покупок щодня. За останні п’ять років кількість таких пристроїв в Україні збільшилася майже вдвічі.

Що таке POS-термінал

Це пристрій для проведення торговельних операцій. POS-термінал, дослівно з англійської Point of Sale – точка продажу, нагадує невеликий комп’ютер. У нього є спеціальне програмне забезпечення, кольоровий або чорно-білий дисплей, клавіатура (пінпад), зчитувач карток (картрідер) і чековий принтер.

Головна функція пристрою – провести безготівкову оплату. POS-термінал зчитує інформацію з банківської карти та передає її в банк через інтернет. Банк знімає кошти з покупця і переказує їх на рахунок продавця. Цей процес називається торговельний еквайринг. Є й інші функції. Через термінал на платформі Android можна сканувати штрих- і QR-код, налаштовувати знижки, користуватися вбудованими додатками.

Щоб термінал працював, його треба під’єднати до електрики та до інтернету – через SIM-карту, вай-фай або провід. Хоча є моделі на акумуляторах. Наприклад, мобільні мінітермінали, які прив’язують до телефона чи планшета.

Існують також модульні POS-термінали. Вони мають сенсорний екран і кілька USB-виходів, щоб можна було підключити касовий ящик, сканер або ваги для продуктів. Різні моделі терміналів можуть приймати картки з магнітною смугою, чіпом та NFC-мітками для безконтактних платежів.

У середньому пристрій коштує 10 000 гривень, але найчастіше його здають в оренду банки-еквайри.

Кому треба встановлювати POS-термінал

Усі ФОП, які використовують РРО (реєстратор розрахункових операцій), повинні приймати оплату карткою. Передусім, це підприємці з річним доходом понад 1 млн гривень. Є тільки три категорії ФОП, які можуть користуватися РРО і не встановлювати платіжний термінал:

  • підприємства в населених пунктах, де мешкає менше 25 000 людей;
  • торговельні підприємства з площею до 20 кв. м (крім АЗС);
  • заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певну категорію споживачів (збройні сили, студентів, учнів, викладачів, працівників промислових підприємств).

Кількість необхідних платіжних терміналів повинна перевищувати половину кількості РРО. Простими словами, на один-два РРО – один POS-термінал. На три PPO треба вже два платіжні пристрої.

Якщо POS-терміналу немає, а повинен бути, перший штраф до 3400 гривень, а другий протягом року – до 17 000 гривень.

Інші ФОП встановлюють POS-термінал за бажанням. Та якщо вже встановили, то зобов’язані його використовувати. Часто підприємці приховують доходи і відмовляються приймати оплату карткою, мовляв, термінал зламався або немає зв’язку з банком. За надумані технічні збої податкова виписує штраф.

Інколи продавці просять переказати кошти через мобільний банкінг на особисту картку. Так теж не можна. Доходи треба отримувати тільки на підприємницький рахунок. Якщо податкова дізнається, доведеться сплатити 18% ПДФО і 1,5% військового збору як із непідприємницького доходу.

Як встановити платіжний термінал без обов’язкових орендних платежів
  • Придбати Смарт Касу
  • Обрати банк-еквайр
  • Підписати договір еквайрингу
  • Присвоїти MCC-код
  • Успішно працювати
Чому варто встановити POS-термінал, якщо у вас його ще немає

Готівка здає позиції, адже Україна йде до cashless-економіки. Для Нацбанку це стратегічний напрямок розвитку банківської системи. Кілька цифр:

  • Нацбанк нарахував в Україні 73 млн платіжних карток. У минулому році через них здійснили 6 більйонів операцій на 4 трильйони гривень.
  • 87% складають безготівкові операції. За 2020 рік їх кількість зросла на чверть.
  • Половину безготівкових операцій здійснили через платіжні термінали. Мережа POS-терміналів в Україні за минулий рік виросла на 12% – до 375 000.

Крім того, люди купують більше, коли розраховуються без готівки. Просто ми по-різному сприймаємо готівку та електронні гроші. Таким чином, POS-термінал у магазині може збільшити середній чек на третину. Плюс покращується прохідність точки – покупці швидше розплачуються на касі та не створюють черги.

Попередні новини

Тестовий ключ API

dUg3VKyNU1qKBXyLaendm6auHvDVp1hT8Xu48vm2RZ8kLJsZ

Тестовий ключ API

dUg3VKyNU1qKBXyLaendm6auHvDVp1hT8Xu48vm2RZ8kLJsZ

Тестовий ключ API

dUg3VKyNU1qKBXyLaendm6auHvDVp1hT8Xu48vm2RZ8kLJsZ

Сервісна підтримка